Florence podporuje  

Názory & Volný čas

  • Neplodnost – deset otázek a odpovědí, na které jste se báli zeptat

    S neplodností se v Česku potýká každý pátý pár. Přestože se jedná o poměrně častý problém, existuje spousta mýtů a nejasností, které kolem tohoto tématu kolují. Kdy je nejvhodnější čas na těhotenství, jaká je optimální doba pro snažení se o miminko a které rizikové faktory ohrožují plodnost? Na tyto a další otázky známe odpověď!

  • Oční kvíz – Co víte o fungování druhého nejsložitějšího orgánu v těle?

    Oko jako orgán rozhodně stojí za pozornost – je jedním z nejmenších, přitom jeho svaly jsou nejaktivnější v celém těle, ve složitosti zaujímá hned po mozku druhou příčku. O jeho fungování a vlastnostech mají lidé mnohdy jen malé povědomí. Jak uspějete v kvízu vy?

  • Český hemofilik se připravuje k výstupu na Mont Blanc – pokud se mu podaří vybrat dost peněz, podpoří další nemocné

    Červenec se kvapem blíží a krátí se i čas na přípravu třiadvacetiletého Daniela Šimka. Ten se jako první Čech s hemofilií pokusí v červenci zdolat nejvyšší vrchol Alp – Mont Blanc (4 807,81 m n. m.)

  • Hana Šlechtová – Nejsem jenom sestra

    Bc. Hana Šlechtová, DiS. vydává novou knihu s názvem NEJSEM JENOM SESTRA, která vyšla 1. 4. 2024. 


    V našem 4. čísle roku 2022 měla krásný článek "Českou sestrou v Království Saúdská Arábie", který si můžete přečíst zde.

  • Kůže nezapomíná – slunce stojí nejen za vznikem většiny vrásek, ale může nenávratně poškodit naši DNA

    Atraktivní opálení, které však může přinést trvalé následky. Pravidelné vystavování pokožky silnému slunečnímu záření vám může způsobit komplikace do konce života. Výskyt rakoviny kůže neustále stoupá, jen v Česku se ročně jedná o 33 tisíc případů. Jaká rizika vám hrozí při dlouhodobém pobytu na slunci a proč je třeba se pravidelně a kvalitně chránit?

  • Práce na zahradě – na co si dát pozor a jaká je první pomoc při úrazech oka

    Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

  • Když na nás padne jarní únava

    Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálad nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

  • Jak pečovat o pleť po náročné zimě? Základem je zasloužená regenerace

    Zimní období je pro pleť nejnáročnější z celého roku. Pokožka je během zimy vystavena nepříznivým povětrnostním vlivům. Což vede k jejímu vysušení, popraskání, podráždění a celkově horší kondici. S nástupem jara je čas dopřát pleti speciální, hloubkovou péči dřív, než bude slunce v plné síle.

  • Pylová sezóna je v plném proudu – alergie může být důvodem odložení operace očí

    První pylová zrna olše a lísky se v ovzduší objevila už koncem ledna a letošní pylová sezóna je v plném proudu. Během časného jarního období trápí alergiky právě pyly stromů a keřů. Proč bývá alergie častou překážkou pro odstranění dioptrií?

  • Oko, jeden z nejsložitějších a nejmenších orgánů – na svůj vývoj potřebuje roky

    Vývoj zraku trvá přibližně sedm let – až v sedmi letech vidí dítě stejně jako dospělý. Většina dětí se narodí modrooká, barva se ale u většiny během prvních měsíců života změní. Nejvzácnější barva duhovky oka je šedá. Nápadná změna barvy může signalizovat vážná onemocnění. Pro správnou funkci oka jsou nepostradatelné slzy, mrkání i okohybné svaly.

Další